pl en

Aktualności

02/11/2021
Czy automatyzacja zawładnie światem testów? 🧐
Automatyzacja testów jest coraz bardziej popularna i wiele firm chętnie ją wprowadza, ponieważ niesie za sobą wiele korzyści. Według danych przedstawionych przez Astasie Myers dla Medium.com testy automatyczne należą do najszybciej rozwijających się obszarów rynku testowania oprogramowania.
więcej >>
07/10/2021
Historia testowania
Mimo, że testowanie oprogramowania jest stosunkowo młodą dziedziną, to już na stałe zagościło w branży IT i większości projektów. Skąd się jednak wzięło i jak się rozwijało?
więcej >>
Historia testowania
09/09/2021
Dzień Testera Oprogramowania
9 września to Dzień Testera Oprogramowania. 🤓 Został on ustanowiony na pamiątkę pierwszego zaraportowanego "buga" w 1947 r., kiedy to ćma (!) zaburzyła pracę komputera elektromechanicznego stworzonego na Harvardzie. Mimo, że niewiele ma to związku z aktualnym testowaniem oprogramowania, data ta ma wymiar symboliczny. Wszystkim Testerom życzymy wszystkiego najlepszego w Waszym dniu, sukcesów na każdym polu i satysfakcji z pracy! 🏆💻
więcej >>
Dzień Testera Oprogramowania
11/08/2021
Internet rzeczy – jakie wyzwania stawia przed nami testowanie lodówki i pralki?
więcej >>
Internet rzeczy – jakie wyzwania stawia przed nami testowanie lodówki i pralki?
02/07/2021
Jaki jest polski tester?
Co roku przeprowadzane jest badanie społeczności IT w Polsce przez portal NofluffJobs. Oprócz raportu ogólnego możemy zapoznać się też z danymi szczegółowymi, odnoszącymi się do poszczególnych dziedzin IT, w tym testerów. Więcej danych dostarcza nam badanie z 2020 roku, gdzie znajdują się informacje odnoszące się do wieku, wykształcenia i doświadczenia badanych. Dowiadujemy się, że średnia wieku to 30 lat, a prawie 1/5 badanych ma mniej niż 26 lat. Ponad 78% osób ma wyższe wykształcenie, a kolejne 9% jest w trakcie studiów. Co ciekawe, nie wszyscy skończyli studia techniczne i ścisłe. Mimo, iż jest to większość, zdarzały się osoby po studiach humanistycznych i społecznych. Jest to więc młode i wykształcone środowisko. Odbija się to jednak na doświadczeniu – zaledwie 7% testerów pracuje w zawodzie ponad 10 lat, a średni staż pracy wynosi 4 lata. Wynika to zapewne również z coraz większej potrzeby testowania i większej grupy chętnych do rozpoczęcia tej przygody w ostatnich latach.
więcej >>
Jaki jest polski tester?
pl en