Styczniowa WarszawQA

Styczniowa WarszawQA

 

We wtorek 13 stycznia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w piątym już wydaniu WarsawQA. Są to wykłady, oraz warsztaty realizowane cyklicznie, dotyczą tematyki testowania. Tym razem spotkanie podzielone było na 3 części. Adresatami byli studenci oraz osoby zainteresowane podjęciem pracy w dziale testów.

W pierwszej częśco Tomasz Osojca przybliżał uczestnikom tajniki pracy testera. Obrał za cel przetestowanie stolika. Podążając za poleceniami z sali, Tomek powoli dokonywał destrukcji, przybliżając w ten sposób przebieg procesu testowego.

Następna część przybrała formę dyskusji pomiędzy słuchaczami, a doświadczonym w testach Janem Sabakiem wspieranym przez Tomka na temat kariery testera.

W ostatniej części Tomasz Maciejewski opowiadał jak tak wygląda współpraca pomiędzy testerem a programistą oraz o swoich doświadczeniach z zakresu QA z perspektywy developera.

WarsawQA to świetna inicjatywa dająca szanse początkującym zapoznania się z tematyką poprawy jakości poprzez testy, a nieco bardziej doświadczonym wymiany doświadczeń, rozwoju warsztatu, przypomnienia i utrwalenia informacji.

 

 

Polecamy,
Zespół TestCase

Share this post